Mamy Niepodległą!

Konkurs na kartkę pocztową rozstrzygnięty.

Już po raz trzeci Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku organizuje ogólnopolską akcję społeczną Mamy Niepodległą! Polega ona na bezpłatnym wysyłaniu pocztówek z życzeniami z okazji Narodowego Święta Niepodległości, obchodzonego 11 listopada. W tym roku po raz pierwszy Muzeum ogłosiło otwarty konkurs na projekt kartki. Zgłoszenia przyjmowano do 31 maja, a 10 czerwca spośród prawie 100 propozycji jury wybrało zwycięski projekt.

 

Mamy zwycięski projekt!

Konkurs na projekt pocztówki trwał od 15 kwietnia do 31 maja 2015 r. i miał charakter otwarty – mógł w nim wziąć udział każdy, zarówno zawodowiec, jak i amator. Nadesłano prawie 100 propozycji, z których 10 czerwca jury konkursowe wyłoniło zwycięski projekt. Jedna z kartek, które wyślemy w roku 2015 w ramach akcji Mamy Niepodległą!, będzie autorstwa Marka Sayana Skwarskiego. Zwycięzcy serdecznie gratulujemy! Za zajęcie pierwszego miejsca autor otrzyma nagrodę pieniężną w wysokości 2 000 zł, a praca zostanie wydrukowana w nakładzie 20 tys. egzemplarzy. Dzięki wsparciu Poczty Polskiej papierową kartkę będzie można wysłać za darmo z różnych miejsc na terenie całego kraju podczas trwania akcji Mamy Niepodległą! Szczegółowe informacje pojawią się na profilu Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku na Facebooku i na stronie internetowej www.muzeumpilsudski.pl – zapraszamy do śledzenia.

A oto zwycięski projekt:

 mamy_niepodlegla_nagrodzony-page-001_0.jpg

Jury

Wyboru dokonało jury składające się z przedstawicieli Muzeum, Fundacji Rodziny Józefa Piłsudskiego, partnera projektu – Poczty Polskiej, oraz środowisk artystycznych. W składzie jury znaleźli się: artyści Andrzej Pągowski i Marcin Władyka oraz Bogusława Kłoda-Dębska (dyrektor Biura Marketingu i Filatelistyki Poczty Polskiej S.A.), Jacek Rusiecki (prezes Fundacji Rodziny Józefa Piłsudskiego), Krzysztof Jaraczewski (dyrektor Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku i wnuk Józefa Piłsudskiego).

 

Daj głos!

Zakończył się pierwszy etap konkursu, obejmujący wybór jednego z projektów karki pocztowej, który powstanie w wersji papierowej. Jednak głosowanie trwa nadal. Co roku akcji Mamy Niepodległą! towarzyszy aplikacja pozwalająca na wysyłanie e-kartek z życzeniami. Głosowanie, które wyłoni trzy zwycięskie e-kartki, potrwa do końca wakacji. Tym razem swój głos może oddać każdy – projekty wyróżnione przez jury zostaną udostępnione na profilu Muzeum na Facebooku. Zwyciężą trzy kartki, które zbiorą najwięcej polubień. Wszystkich serdecznie zachęcamy do udziału w głosowaniu.

 

Mamy Niepodległą!

Akcja Mamy Niepodległą! organizowana jest od 2013 r. i cieszy się ogromną popularnością wśród Polaków. W poprzedniej edycji w 2014 r. wzięło w niej udział prawie 180 000 osób (w tym szkoły, urzędy i instytucje kultury). Akcję zawsze uroczyście rozpoczyna podpisanie kartek w budynku sejmu przez marszałka sejmu. Co roku wspierają nas także znane osoby ze świata mediów, kultury i sztuki, m.in. Anna Cieślak, Matylda Damięcka, Mateusz Damięcki, Jarosław Gugała, Cezary Harasimowicz, Grażyna Wolszczak, Grzegorz Miecugow, Daniel Olbrychski, Beata Tadla, Henryk Sawka, Kasia Stoparczyk, Marta Żmuda Trzebiatowska i Emilian Kamiński.
Kartki z okazji Narodowego Święta Niepodległości projektowali dla Muzeum wybitni artyści rysownicy: Piotr Młodożeniec, Andrzej Pągowski, Józef Wilkoń, Henryk Jerzy Chmielewski (Papcio Chmiel), Jan Konarzewski i Henryk Sawka. Zapraszamy do włączenia się w tę pozytywną akcję!

O zeszłorocznych edycjach można przeczytać na naszej stronie. Znajdziecie tam też dotychczasowe projekty: Mamy Niepodległą! - o akcji