V Ogólnopolskie Spotkanie Klubu Nauczyciela Historii

 

Prawie 100 nauczycieli z całej Polski spotka się w Białymstoku. Są kreatywni i otwarci na wymianę doświadczeń. „Historia jest ważna i może być atrakcyjna” – to dewiza członków Klubu Nauczyciela Historii działającego przy Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku.belka JP_0.png

W dniach 20-21 października w Białymstoku odbędzie się jubileuszowe, V Ogólnopolskie Spotkanie Członków Klubu Nauczyciela Historii. Wydarzenie co roku odbywa się pod Honorowym Patronatem Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej. Inauguracja Spotkania nastąpi w Operze Podlaskiej 20 października o godz. 12.30.

 

Z pasji do historii

Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku, podobnie jak nauczyciele historii, realizuje misję podnoszenia świadomości historycznej wśród młodego pokolenia Polaków.

Do Klubu należą nauczyciele-pasjonaci, którzy chcą zarazić swoją pasją uczniów i kształtować myślenie historyczne.

       p. Maria, nauczycielka z Białegostoku, członkini Klubu

Tegoroczne Spotkanie Klubu to również wyjątkowa okazja do przygotowania środowiska nauczycieli do zbliżających się obchodów 100. rocznicy odzyskania niepodległości. Muzeum przygotowało specjalny program warsztatów z wykorzystaniem atrakcyjnych narzędzi edukacyjnych, m.in. animacji poklatkowej i retrofotografii.

Podczas sesji naukowych i warsztatów można korzystać z wiedzy i umiejętności ekspertów z zakresu edukacji historycznej.

                                                                  p. Cecylia, nauczycielka z Białegostoku, członkini Klubu

Z Piłsudskim po Białymstoku

Tegoroczne Spotkanie nieprzypadkowo odbędzie się w stolicy województwa podlaskiego. Józef Piłsudski jako pierwszy Polak otrzymał tytuł Honorowego Obywatela Miasta Białegostoku, a białostoczanie do dziś darzą Marszałka wielkim szacunkiem. Ma to szczególne znaczenie ze względu na przypadającą w tym roku 150. rocznicę urodzin Józefa Piłsudskiego. Wydarzeniu towarzyszyć będzie zwiedzanie Białegostoku śladami Marszałka i wizyty białostockich w instytucjach kultury – Muzeum Wojska, Galeria Arsenał, Muzeum Medycyny i Farmacji. 

 

 

Kontakt dla mediów: Martyna Sypniewska

m.sypniewska@muzeumpilsudski.pl

tel./fax +48 (22) 842 04 25, wew. 10

 

Koordynatorka Spotkania: 

Marta Piotrkiewicz

m.piotrkiewicz@muzeumpilsudski.pl

tel./fax +48 (22) 842 04 25, wew. 25

 

Biuro Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku

ul. Dominikańska 25

02-738 Warszawa

tel./fax +48 (22) 842 04 25 

 

prezydent_0.png

reszta_0.png