Konkurs na e-kartkę rozstrzygnięty!

30 września zakończyło się głosowanie internetowe na e-kartki, które będziemy wysyłać w ramach III edycji akcji Mamy Niepodległą! Wygrały trzy projekty, które zyskały najwięcej głosów internatów.

Zwycięskie e-kartki

Pierwsze miejsce zajął projekt Wojciecha Rakowskiego, który zebrał 114 głosów, drugie projekt Daniela Górnickiego z liczbą 100 głosów, a trzecie projekt Aleksandra Bąka, na który zagłosowało 79 osób. Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!

I miejsce:

2_8.jpg

II miejsce:

69_0.jpg

III miejsce:

3_5.jpg

E-kartki będzie można wysyłać, podobnie jak papierowe kartki pocztowe, od 4 listopada 2015 r.

Mamy Niepodległą!

Już po raz trzeci Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku organizuje ogólnopolską akcję społeczną Mamy Niepodległą! Polega ona na bezpłatnym wysyłaniu pocztówek z życzeniami z okazji Narodowego Święta Niepodległości, obchodzonego 11 listopada.

Tradycją akcji Mamy Niepodległą! jest to, że kartki pocztowe projektują dla nas znani artyści. W poprzednich edycjach byli to: Piotr Młodożeniec, Andrzej Pągowski, Józef Wilkoń, Henryk Jerzy Chmielewski (Papcio Chmiel), Jan Konarzewski i Henryk Sawka.

W tym roku po raz pierwszy zorganizowaliśmy otwarty konkurs, na który spłynęło ok. 100 prac. 10 czerwca jury wybrało jeden projekt, który będzie realizowany w wersji papierowej. Zwyciężył projekt  Marka Sayana Skwarskiego.

Radosne świętowanie

Akcja Mamy Niepodległą! organizowana jest od 2013 r. i cieszy się ogromną popularnością wśród Polaków. W poprzedniej edycji w 2014 r. wzięło w niej udział prawie 180 000 osób (w tym szkoły, urzędy i instytucje kultury). Akcję zawsze uroczyście rozpoczyna podpisanie kartek w budynku sejmu przez marszałka sejmu.

Serdecznie dziękujemy Wszystkim za nadesłane do nas projekty i udział w konkursie.